Szukaj
  • Bułgaria Okiem Tubylca

Bułgaria piękne miejsca! Wycieczki fakultatywne Bułgaria!

Bułgarskie Wakacje są idealne nie tylko dla miłośników przyrody lub plaży, kraj jest również pełen wielu niesamowitych zabytków i miejsc kulturalnych! W rzeczywistości jest to kraj o niemal nieograniczonych możliwościach. Piękne wybrzeże Morza Czarnego, wysokie góry i żyzne równiny, parki narodowe i wodospady, rezerwaty przyrody i obszary chronione, bagna i tereny podmokłe, jeziora lub jaskinie, wspaniałe możliwości uprawiania turystyki pieszej a zimą narciarstwa...

Zapraszam do odwiedzenia Pięknych miejsc w Bułgarii, wartych odkrycia możesz tam dojechać własnym samochodem, lub autem które możesz wypożyczyć na naszej stronie jak także wybrać się do nich razem z nami na zorganizowanej wycieczce fakultatywnej.

1. Sofia

Miasto Sofia jest nie tylko stolicą Bułgarii, jest również największym miastem w kraju. Miasto położone jest u podnóża góry Witosza. Jego historia sięga epoki brązu. W całym mieście

odkryto wiele prehistorycznych miejsc.

Główną atrakcją jest tu niewątpliwie Katedra Aleksandra Newskiego, a następnie Teatr Narodowy Iwan Wazow lub Rotunda św Jerzego, między innymi.

2. Tracki Grób Sveshtari

Tracki Grób Sveshtari to grobowiec Getic i kolejny niesamowity obiekt

UNESCO w Bułgarii, którego historia sięga III wieku p.n.e.

Odkryto ją stosunkowo niedawno, w 1982 roku w kopcu, w północnej części kraju.

3. Perperikon


Perperikon to starożytne miasto z kilkoma starożytnymi budynkami, które zostały wydobyte od roku 2000. Znajduje się w południowej części kraju.

4. Raysko Praskalo

Istnieje wiele niesamowitych wodospadów w Bułgarii, jednak najwyższy jest raysko Praskalo. Jest chroniony przez Park

Narodowy Bałkanów Centralnych, który znajduje się w środku Bułgarii.

Można tu dostać się z miasta Kalofer szlakiem turystycznym, który trwa około 4 do 5 godzin.

5. Jaskinia krasowa Prohodna

Na prawym dopływie rzeki Iskar znajduje się największa jaskinia krasowa Bułgarii i prawdopodobnie Europy, zwana Prohodna. Wysokość jaskini od 29 metrów do 43 metrów, a

jej długość wynosi 265 metrów.

Dzięki gładkim ścianom wnętrze wygląda jak gotycka katedra. Surrealistyczne wrażenie potęguje dwa okrągłe okna skalne w suficie. To niesamowita naturalna formacja, która ledwo znajduje żadnego konkurenta w Europie.

6. Jaskinia Orłowa Czuka

Zamieszkana już w epoce paleolitu jaskinia Orlova Czuka została ponownie odkryta w XX

wieku.

Teraz jest dostępny od początku kwietnia do końca września codziennie za podstawową opłatą w wysokości 6 BGN. Zimą jest domem dla kilku gatunków nietoperzy.

7. Burgas


Drugim co do wielkości miastem na wybrzeżu Morza Czarnego jest nic innego jak Burgas. Z nieco ponad dwieście tysięcy mieszkańców, Burgas wzrosła do popularnego hot spot turystyki w kraju.

Miasto otoczone jest wieloma jeziorami, a nawet ma odcinek plaży wzdłuż Morza Czarnego. Port miasta jest uważany za największy w kraju.

8. Płowdiw

Drugim co do wielkości miastem w

Bułgarii jest miasto siedmiu wzgórz, Płowdiw. Istnieje około 350.000 mieszkańców

Obszar ten jest zamieszkany od czasów prehistorycznych z wielu osad sięga 4000 B.C. zostały odkryte na obrzeżach miasta. Musisz odwiedzić jego stare miasto z kilkoma starożytnymi rzymskimi ruinami, klasztorami, muzeami lub galeriami.

9. Sozopol

Na południe od Burgas wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego znajduje się starożytne miasto Sozopol, które znane jest dziś z

wielu ośrodków położonych w pobliżu, a także corocznego festiwalu sztuki i filmu Apollonia. Festiwal odbywa się co roku na początku września.

Niezliczona liczba turystów z całej Europy udaje się na stare miasto w Sozopolu lub do pobliskiego zamku Ravadinovo każdego roku, aby cieszyć się wakacjami w Bułgarii.

Jeżeli chcesz zobaczyć to miejsce na zorganizowanej wycieczce napisz do nas :)

10. Klasztor Aladzha

Jeśli spędzasz wakacje w Bułgarii w Złotych Piaskach, to mam jedną wielką wskazówkę na

krótką wycieczkę do pobliskiego klasztoru jaskini 4 wieku, który jest znany jako klasztor Aladzha.

Spodoba ci się, jak ten klasztor został założony w 25-metrowym klifie krasowym, a także jego mozaiki, obrazy, freski i katakumby. Podstawowy wstęp tutaj jest 5,- Levs.

Jeżeli chcesz zobaczyć to miejsce na zorganizowanej wycieczce napisz do nas :)

11. Przylądek Kaliakra


Przylądek Kaliakra jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej zabytkowych przylądków w Europie. Położony w pobliżu granicy z Rumunią, jest ulubionym przystankiem dla turystów szukających ładnych zabytków i ciekawych zabytków do odwiedzenia na północ od Warny. Twierdza była sukcesywnie używana przez Tracianów, Rzymian, Bizancjum i Bułgarów.

Według legend twierdza pilnowała skarbców Lyzimaha, następcy Aleksandra Wielkiego. Dziś istnieje sporo pozostałości tych starożytnych osiedli, które można zobaczyć wystawione w małym muzeum.

Jeżeli chcesz zobaczyć to miejsce na zorganizowanej wycieczce napisz do nas :)

12. Klasztor Rila

Najbardziej znanym klasztorem w Bułgarii jest nie kto inny jak klasztor Rila. Jego słynna

architektura jest zabawna, kolorowa, pełna uroczych detali i zadziwi nawet tych, którzy nie są zbyt zainteresowani budynkami religijnymi.

Zobaczysz na przykład pierwszy bułgarski globus, rzadkie ikony, starą broń i lśniące kosztowności w skarbcu. Duży brukowany dziedziniec otoczony jest kamiennymi arkadami, dzięki czemu poczujesz się jak w zamku. A klasztor jest następnie otoczony gęstymi lasami gór Rila.

13. Nesebyr


Tego miejsca nie trzeba szczególnie zachwalać, magiczne klimatyczne wąskie uliczki pełne restauracji, knajpek pachnące historią a wiosną usłane różami.

Miejsce wpisane na listę zabytków UNESCO tu trzeba być !Jeżeli chcesz zobaczyć to miejsce na zorganizowanej wycieczce napisz do nas :)

14. Balczik

Nadmorska miejscowość z przepięknym ogrodem Botanicznym i pałacem królowej Rumuńskiej krółowej Marii. Domy są malowniczo położone na stromych zboczach, a widok

na morze jest po prostu zachwycający.

Jeżeli chcesz zobaczyć to miejsce na zorganizowanej wycieczce napisz do nas :)www.bulgariaokiemtubylca.pl

Apartamenty - Porady - Wycieczki946 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie