BLOG

Jak dojechać z lotniska Burgas do Słonecznego Brzegu, Sveti Vlas i innych kurortów? Porady dla Turystów

29/04/2021

 

W tym wpisie skupimy się na tym jak dostać się z lotniska Burgas do Słonecznego Brzegu, Sveti Vla i do innych popularnych kurortów.

Jeżeli nie wybrałeś jeszcze swojego noclegu sprawdź naszą fantastyczną ofertę apartamentów na wynajem wakacyjny tu: https://www.bulgariaokiemtubylca.pl/apartamenty-na-wynajem/

Wylądowaliśmy w Burgas i co dalej?

Lotnisko jest niewielkie ale latem często przepełnione. Przy wyjściu z hali przylotów na parkingu znajduje się przystanek komunikacji miejskiej jak także postój taxi.

Chcesz jechać autobusem w stronę Słonecznego Brzegu?

Zdecydowanie odradzam w takim razie ominąć  przystanek znajdujący się na terenie lotniska! Autobusy z tego przystanku jadą na dworzec autobusowy w centrum Burgas, stąd oczywiście dojedziesz do Słonecznego Brzegu i okolic, jednak twoja podróż będzie znacznie wydłużona a i tak autobus który będzie Cię wiózł przejedzie koło lotniska 😉

Inaczej ma się sprawa gdy chcesz dostać się np. w stronę Sozopolu, Primorska czy Careva w tym przypadku wsiądź w autobus jadący do Burgas bezpośrednio z parkingu na lotnisku a na dworcu autobusowym przesiać się w „PKS” do wybranej przez Ciebie miejscowości.

Wracając do meritum – aby dostać się do Słonecznego Brzegu musisz pokonać ok 450 midąc chodnikiem w stronę ronda, po jego drugiej stronie znajdziesz przystanek autobusowy -wsiądź w autobus nr 10 którym dojedziesz na dworzec Słonecznego Brzegu. Autobusy mają bagażnik, bilety który kosztuje ok 7 BGN kupuje się w autokarze, wystarczy zając swoje miejsce a po chwili podejdzie osoba sprzedająca bilety (płatność tylko gotówką w walucie BGN)

Transfer z lotniska?

Chcesz poczuć się jak w filmie?

Kierowca może czekać na Ciebie na lotnisku z kartką z twoim imieniem i nazwiskiem.

Odbierze Cię z lotniska i zawiezie we wskazane wcześniej miejsce.

Zawsze na czas i w konkurencyjnej cenie w porównaniu ze zwykłym taxi

Koszt transferu to 60-70 BGN

a zamówić możecie go tu: https://www.bulgariaokiemtubylca.pl/transfer-z-lotniska

Wynajem samochodu?

Dobrym pomysłem, zwłaszcza dla Tych którzy chcą pozwiedzać Bułgarie jest wynajęcie samochodu.

Samochód może zostać podstawiony po twoim przylocie na lotnisko lub we wskazane przez Ciebie miejsce.

Możesz go zwrócić przy odlocie lub w dowolnym innym terminie w trakcie swojego pobytu, w tym przypadku auto odebrane zostanie od Ciebie w miejscu które wskażesz.

Samochód możesz zarezerwować tu:

https://www.bulgariaokiemtubylca.pl/wynajem-samochodu

Bulgaria Okiem Tubylca

Interesuje Cię zakup nieruchomości w Bułgarii, sprawdź koniecznie ofertę apartamentów na sprzedaż:

www.apartamentyokiemtubylca.pl 

Zobacz nasze kompleksy wakacyjne na wynajem w Bułgarii

Komfortowe apartamenty i nieruchomości w Bułgarii,  znajdujące się w świetnej lokalizacji oraz wyposażone w dodatkowe atrakcje (widok na morze, basen, pole golfowe) sprawią, że na pewno wakacje będą udane!

poprzednie zdjęcie
następne zdjęcie
Sprawdź wszystkie nasze kompleksy