BLOG

Nieruchomości, apartamenty na sprzedaż w Bułgarii

20/09/2021

Na co zwracać uwagę przy zakupie nieruchomości w Bułgarii

Zakup nieruchomości, apartamentu zagranicą, w tym Bułgarii, jest prostszy niż z pozoru mogłoby się wydawać. Jednak warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, które nie należą do tych formalnych, a które rzutują na późniejszą opłacalność oraz funkcjonalność takiego zakupu. I nie chodzi wyłącznie o odległość od morza, która jest głównym parametrem rzutującym na cenę mieszkań. Czasami apartamenty w podobnej lokalizacji i takiej samej odległości od morza oraz identycznym standardzie, mogą istotnie różnić się cenowo.

Dzisiaj napiszę o jednej z nich.

Większość z was szuka apartamentu, który poza dwutygodniowymi wakacjami dla Was i Waszych najbliższych będzie także wynajmowany turystom. To, co nam wydaję się doskonałym miejscem niekoniecznie takim będzie dla potencjalnych gości których możemy przyjmować. Zakładając, że chcemy również wynajmować apartament i przekuć zakup mieszkania w inwestycję przynoszącą dochód; – koniecznie musisz zwrócić uwagę na lokalizację, ale NIE w sensie odległości od morza i centrum, ale przede wszystkim najbliższego otoczenia, czyli samego kompleksu.

Boom na rynku nieruchomości wakacyjnych w Bułgarii spowodował, zwłaszcza w Słonecznym Brzegu, że postawiono budynek na budynku, blok na bloku każdy odgrodzony płotem od drugiego i każdy z mikro basenem między furtką a wejściem. Jeśli chcesz przyciągnąć turystę do swojego apartamentu to nie tylko przytulne wnętrze, ale również atrakcje na kompleksie są głównym, jeśli nie najważniejszym czynnikiem. Turyści wynajmujący Twój apartament chcą faktycznie poczuć klimat wakacji.
Dlatego my polecamy mieszkania położne na rozbudowanych i zadbanych kompleksach. Oferujące baseny, zjeżdżalnie, siłownie na świeżym powietrzu, boiska do gry w piłkę a także animacje dla dzieci i zajęcia aquaaerobiku w basenie. Nie uciekniesz od tego, nawet jeśli będziesz miał najbardziej wypasiony apartament. Bo to ma być apartament na wakacje, a nie mieszkanie do zamieszkania – paradoksalnie przecież wyjeżdżając na letnie wakacje jak najmniej czasu spędzamy w czterech ścianach.

Zatem warto czasem dopłacić kilka euro, żeby przekuć swoje wakacyjne mieszkanie w apartament będący opłacalną inwestycją. Doświadczenia ostatnich sezonów potwierdziły tą prawidłowość.
Co więcej obserwujemy każdego sezonu, że te kompleksy są nie tylko rozbudowane, ale dobrze utrzymane, zadbane; a udogodnienia i atrakcje występują w rzeczywistości, a nie tylko na papierze.

Osobną kwestią jest grupa turystów, która decyduje się na wynajem apartamentu na wakacje i jakie ma to przełożenie na wynajmowanie mieszkań skupionych obok siebie, a nie pojedynczo w różnych lokalizacjach.

Chcesz kupić nieruchomość w Bułgarii?

Skontaktuj się z nami!

Działamy kompleksowo.

Zajmujemy się wszystkimi formalnościami, zapewniamy wsparcie naszego działu prawnego i tłumacza.

W razie potrzeby pomagamy w uzyskaniu finansowania oraz bezpiecznie i bezstresowo przeprowadzamy przez proces zakupu nieruchomości.

Jak kupić nieruchomość ?

Transakcję możemy przeprowadzić w całości zdalnie lub umówić się telefonicznie na wizytę w Bułgarii.

Na życzenie klienta odbieramy go z lotniska oraz w razie potrzeby rezerwujemy pobyt w jednym z hoteli lub apartamentów.

Zajmujemy się sprzedażą i obsługą posprzedażową od A do Z także w procesie zarządzania najmem.

Po zakupie apartamentu w Bułgarii dajemy możliwość zorganizowania zdalnie jego modernizacji, remontu, zakupu mebli lub innych potrzebnych przedmiotów. Tak aby apartament był w pełni gotowy na przyjazd jego nowych właścicieli.

www.apartamentyokiemtubylca.pl <- oferty i kontakt do nas na stronie.

Zobacz nasze kompleksy wakacyjne na wynajem w Bułgarii

Komfortowe apartamenty znajdujące się w świetnej lokalizacji oraz wyposażone w dodatkowe atrakcje (widok na morze, basen, pole golfowe) sprawią, że na pewno wakacje będą udane!

poprzednie zdjęcie
następne zdjęcie
Sprawdź wszystkie nasze kompleksy