f5276f7f-e997-4c25-bb04-ab8fa304f9bd-120

KALIAKRA

Kaliakra Balczik

    Kaliakra to jedna z atrakcji turystycznych na północnym wybrzeżu Morza Czarnego. Ten długi i zwężający się skalisty półwysep oferuje zapierające dech w piersiach widoki godne Guinnessa.

    Strome zbocza Kaliakry schodzą do wody. Tutaj fale wyrzeźbiły jaskinie i łuki w stopach, a jesienią latają tu stada bocianów, pelikanów i żurawi, jadąc drogą Via Pontica.

Kwitnące miasto z murami zamkowymi i wieżami wojennymi rozciągało się tutaj w starożytności. Z Przylądkiem Kaliakra związanych jest wiele legend. Najsłynniejszy z nich opowiada historię 40 bułgarskich dziewcząt na czele z Piękną Kaliakrą, która zeskoczyła z klifu do morza, aby uratować się przed Turkami Osmańskimi. Z pewnością czas na zdjęcia Ci nie wystarczy. Połączenie historii starożytnej i romansu morza jest niesamowite. Kontynuując dalej wzdłuż drogi, zatrzymasz się przy warsztacie garncarskim. Tutaj znajdziesz kolorowe ceramiczne pamiątki.

    Bałczik to kolejny przystanek w naszym programie, gdzie domy są malowniczo położone na stromych zboczach, a widok na morze jest po prostu zachwycający. Odwiedzisz letnią rezydencję królowej Marii, jej ulubiony marmurowy tron i Most Westchnień. Podczas spaceru po ogrodzie botanicznym zobaczysz egzotyczne rośliny, takie jak dąb ostrokrzewy, drzewo kauczukowe, rodzynki japońskie, wiecznie zielone magnolie, olbrzymie kaktusy, wiosenno-letnie kwiaty, wijące się liany, rośliny alpejskie i wodne, paprocie i kwitnące krzewy. Nie, nie ma cię w niebie! Uśmiechnięta dziewczyna zaprasza na krótką degustację w miejscowej winiarni, a szansy na zakup pachnącego wina nie można

przegapić.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

   08:00  

  • Wyjazd ze Słonecznego Brzegu i okolic

  • Przyjazd do Balczik

  • Zwiedzanie ogrodu botanicznego i pałacu rumuńskiej królowej  Marii.

  • Degustacja win z możliwością zakupu.

  • Obiad w Balcziku.

  • Zwiedzanie Przylądka Kaliakra i muzeum.

   16:00

  •  Odjazd do  Słonecznego Brzegu. 

  •  Po drodze  wstąpienie do garncarza

CENA: DOROŚLI 86 BGN   DZIECI DO 12 ROKU ŻYCIA 43 BGN 

Zamówienie wycieczki 

tel. +48506641803

Istnieje możliwość płatności kartą.

Wycieczkę możesz zamówić online lub u rezeydenta który przyjedzie do twojego apartamentu / hotelu.

БЪЛГАРИЯ ОКИЕМ ТУБЪЛЦА - ООД 

компанията предоставя маркетингова услуга за лицензирана българска туристическа агенция.
Ние не сме организатор и продавач на турнета.